Za sluníčkem do Egypta

Přesně před čtrnácti dny jsme se vypravili pěšky na písnický bowling a po cestě promrzli až na kost. Což nám vnuklo geniální myšlenku, pojedeme za sluníčkem!

Po chvilce pátrání jsme našli skvělou nabídku od STUDENT AGENCY, tak nás čekal zatím nepoznaný způsob cestování s cestovní kanceláří. Velká výhoda je, že máte vše zařízené a téměř o nic se nestaráte, ideální volba pro lidi, kteří si chtějí odpočnout a neumí cizí jazyk. Ale pozor, počítejte s tím, že s vámi poletí minimálně jeden Franta z Chomutova….

Egypt

Asi po 4 hodinách letu se ocitnete v Africe, my si vybrali známé letovisko Hurghada. Město, přestože je plné luxusních hotelů, nemá asfaltové silnice v menších uličkách a místní prodavači by prodali i mrtvému deštník. Pokud porovnám Egypt s Marokem, zdál se mi Egypt výrazně chudší a také levnější. Pokud se rozhodnete přestěhovat se do Egypta na delší dobu, pak slušné ubytování v Hurghadě seženete asi za 1 200,- za měsíc. A také jistě oceníte českou restauraci Praha v Hurghadě, kde si brzo můžete dát i české pivo.

Co můžete v okolí Hurghady dělat a vidět?

Našim největším výletem byl celodenní výlet do Luxoru, kde jsme navštívili královské paláce a hrobky. Zajímavé je, že dříve se Egypt dělil tokem Nilu na města živých na východním břehu Nilu a města mrtvých na západní straně Nilu. Bohužel veliké zklamání pro mne bylo zjištění, že potomci dávných egypťanů již vlastně neexistují.

  • Pokud vám nabídnou průvodce, který umí česky, tak z vlastní zkušenosti nedoporučuji! Průvodce umí bídně česky, má naučené jen určité fráze a téměř vůbec vám nebude rozumět. Navíc vás neochrání před místními šejdíři a ještě vám bude celou dobu nabízet různé brožurky a přívěsky… Takže razantní ne!

Čtyřkolky

Nejlepší věc, co jsme podnikli byl výlet do pouště na čtyřkolkách. Jede se sice v koloně, ale ve více skupinách dle rozřazovacího testu na začátku.A tak i já, která jsem jela v normálně rychlé skupině (kluci jeli v rychlé), jsem jela místy na plný plyn. Byl to fičák, pokud máte možnost, jeďte!

Zbytek pobytu byl ve znamení lenošení, plavání, šnorchlování, četby a ano byl to all inclusive, takže i dobrého jídla a pití.

A co mě potěšilo nejvíc? Zjištění, že by mě manžel nevyměnil ani za milion velbloudů…. 🙂

Comments are closed.