Spáči v Londýně

Dnešní výlet do Londýna byl jako z grotesky. Nemohli jsme se vůbec rozhodnout kdy, na jak dlouho a jestli vůbec vyrazíme. Nakonec jsme si včera večer řekli že jo a koupili lístek na tři ráno s tím, že už nemá smysl chodit spát. Samozřejmě kolem poledne už jsme byli tak unavení, že se přemítání nad umělecko-socialně-filosofickýma aspektama Tří tanečníků od Picasa nebo Podzimního kanibalismu od Dalího zvrhlo v „Ach jo, to má ještě jedno patro? Nepůjdeme si odpočinout tam na ten koberec?
Nakonec jsme oba asi na hodinku a půl usnuli na zemi londýnské galerie Tate modern při pozorování podivuhodné audiovizuální instalace. Nikdo se nezlobil.

Půjčení kol v Londýně..

Půjčit si kola vypadalo jako perfektní nápad. Teoreticky to funguje tak, že zaplatíte dvě libry a máte kolo na celej den. Můžete na něm jet jen maximálně třicet minut, za překročení limitu se platí další dvě libry za každou započatou půlhodinu. Vypadá to skvěle, protože jsem si nepředstavoval, že by naše popojížďky mezi památkama trvaly přes půl hodiny.
V praxi to funguje tak, že při každým vytažení kola ze stojanu (ne jen při půjčení samotným) musíte použít platební kartu a šestkrát odklikat souhlas s podmínkama a další kecy. Stojanů je sice hodně, ale na nejdůležitějších místech (jako třeba před muzeem) poněkud chybí. Pokud se tam nevyznáte, tak kolo vždycky zacvaknete do stojanu o cca minutu až dvě pozdě, protože někde zabloudíte nebo zrovna nemůžete najít volný stojany. Kapitola sama pro sebe je situace, kdy je stojan plnej. Automat umožňuje proces zadání kódu kola a prodlouží půjčku o 15 minut, ať si zajedete jinam. Háček je v tom, že když třeba jeden stojan nefunguje, tak to pan automat vyhodnotí tak, že máte smůlu, protože místo tam je. Pokud chcete cestovat po Londýně na kole za dvě libry, raději se zastřelte a nebudete tolik zklamaní.

Pelikáni

Jestli máte rádi zvířata, tak rozhodně navštivte St. James Park, jsou v něm totiž pelikáni. Ty patří mezi vůbec nejvíc gangster-zvířata, jak můžete vidět na videu níže, takže nikomu nedoporučujeme je provokovat.

Be First to Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *