Silvestr tentokrát v Budapešti

Silvestr 2016 jsme oslavili v zamrzlé Budapešti. Cesta vlakem byla skvělá – vlak patří mezi naše oblíbenější způsoby dopravy. V Budapešti mají krásné nádraží.

Nádraží

Asi největším zážitkem bylo podivuhodné ubytování – přes AirBnB potvrzená registrace se ukázala být trochu mimo – po cestě na místo ubytování a snaze o komunikaci s majitelkou jsme se dozvěděli, že o ničem neví, je mimo město a nechápe, proč je naše rezervace zaplacená a potvrzená.

Naštěstí jsme se posilnili ochutnávkou místních uzenin a čtyřkombinací nápojů, místy nevídaných barev a tvarů.

IMG_3255

Cucací pinacolada neměla chybu. Dokonce i sekt s kousky zlata chutnal nad očekávání skvěle.

Nenechali jsme se ale jen tak odradit a našli jsme ubytování na botelu Lisa nedaleko centra za rozumnou cenu. Tím však zdaleka naše eskapáda neskončila, protože na botelu poněkud nezvládali administrativní problémy spojené s neočekávaným náporem Silvestrovských hostů. Ačkoli recepční neuměla anglicky o moc lépe, než my maďarsky, nakonec jsme se dostali na pokoj – dokonce s dárkem v podobě láhve sektu.

Byla tam opravdu zima. Netekla ani teplá voda – dokonce ani voda na čaj nebyla dost teplá na čaj. O to více jsem ocenil jejich sarkastický humor – dekoraci pokoje obraze antarktidy.

IMG_3293

Když se navzdory informacím na bookingu a nálepkách a dveřích botelu kartou platit nedalo, pan majitel mě ochotně naložil do svého žigulíka a dovezl k nejbližšímu bankomatu. Vše nakonec dobře dopadlo.

IMG_3298

 

 

Be First to Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *