Shanghai

Letos v létě China Eastern Airlines otevřela nové lety do Asie s tranzitem v Shanghai. Pokud váháte zda letět s touto společností s možným stopoverem v tomto velkoměstě, tak za nás doporučujeme! My měli na prozkoumání tohoto nejlidnatějšího města Číny jeden den a pořádně jsme si to užili.

Doprava v Shanghai

Město má 14 linek metra, které jsou barevně rozlišené a očíslované, vše je přehledné. Ovšem největším zážitkem je doprava nejrychlejším vlakem Maglevem z letiště Pudong do centra. Vzdálenost 30 km překoná tento rychlovlak, pomocí odpudivých účinků magnetického pole, asi za 8 minut a dosahuje rychlosti 430 km/h. My si mysleli, že pouze stavíme v další stanici a ona už byla konečná. Bezva je koupit si jízdenku na celý den na metro+Maglev.

Co jsme jeden den dělali v Shanghai?

Zábavní park Happy Valley byl super volbou. Na chvilku jsem si připadala jako v mé oblíbené pc hře Tycoon Rollercoaster. Jezdili jsme na obřím rollercoastru hlavou dolů, padali z obří věže nechutnou rychlostí, nechali se navléct do pláštěnky a sjeli vodní řeku na bobu a hlavě jsme si pořádně zaječeli. Jen čekací doba byla krušnější.

Co si nenechat ujít v Shanghai?

Jednoznačně jídlo. Snídani tvořila palačinka s rybou, chobotnice, knedlík a čaj. Zbytek dne jsme stále pojídali mořské plody, polévky a sladkosti. Nejlepší volbou pro dobrou večeři je staré město v centru Shanghaie. Naleznete zde mnoho stánků s tradičním jídlem a super atmosféru. Také je to kousek od Bundu, kde je vyhlídka přes řeku na mrakodrapy. Nenechte si to ujít! Hlavně v noci to je neskutečná podívaná. Tohle bylo nejvíc wauuu za dlouhou dobu. Dle mého názoru New York nesahá Shanghai ani po paty. Tolik barev a světel pohromadě jsem nikdy neviděla. Najednou si připadáte jako v budoucnosti.

Malý tip na závěr – nenechte si ujet poslední vlak Maglev na letiště, ať nehoníte letadlo jako my. Bez něj to trvá mnohem déle.

3 Comments

 1. Bobik
  23.9.2016
  Reply

  MY – CHCEME. – ČLÁNEK – O – CARDIFFU!!

  A schválně, jestli todle uvidíte, když to smažu 😀

  Hokus pokus.

  Váš Bobooo

 2. Iva
  26.11.2016
  Reply

  Chystáme se odjet do Schanghaje, prosíme o kontaktování na nášs email vsšechny cestovatele, kterří jizž mají s CČínou a nejlépe s tímto meěstem zkusenosti.. Máme mnoho otázek. Deěkujeme. Iva a  Zdenda

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *