Jakarta

Jupííí! Dorazili jsme do hlavního města naší zamilované Indonésie, kterým je Jakarta.

Jak se nám Jakarta líbí?

První dojem je rozpačitý, všude hodně aut, ještě více motorek a tuktuků, jezdí ne-úplně podle pravidel a když se chystáte přejít přechod, tak jste jediní chodci a za vámi se už tlačí tlupa motorek, které také jedou po přechodu. Jak by řekl Daffyd E. je to tu madness, neboli šílenství.

Na druhou stranu, jako v celé Indonésii, i tady jsou milí lidé, kteří se s vámi dají do hovoru při každé příležitosti. Fotí si vás a dokonce sezvou personál celé restaurace, aby si vás majitel mohl s nimi vyfotit a pak vystavit. Taky minimálně pětkrát za den slyšíte, že jste krásní a proč nejste hvězdy a nehrajete v nějakém filmu. Tak nevím, mám o tom začít uvažovat? 😀

Jakarta – letiště

Po přistání na nás dýchl teplý, vlhký vzduch s vůní Indonésie.  Popravdě jsem čekala, že tu bude daleko více bílých lidí, ale jsme tu poměrně vzácní. Letiště je celkem pěkné a veliké. Vydáváme se asi hodinu autobusem do centra (Terminal Bis Gambir), máme štěstí, že nepotkáme žádnou zácpu, kterými je Jakarta pověstná.

Ubytovali jsme se v hotelu Takes Mansion (doporučujeme), který je hned v centru a tak se po odpočinku vydáváme do víru velkoměsta.

Co můžete v Jakartě vidět?

Uprostřed Jakarty, hned vedle hlavního nádraží, je obří park, ve kterém je Národní monument (Monas Utara), krásný je pohled v noci, kdy je osvětlený. Kousek od něj je největší mešita JV Asie – mešita Istiglal, do které se vejde až 120 tisíc věřících. A pokud jste křesťan, tak hned naproti je hezká katedrála. A zlatý hřeb večera byl Skye bar, ten, jak název napovídá, je skoro až v nebi ( rozuměj 56 patro). Bar má neopakovatelnou atmosféru a výhled na celou Jakartu. Bar i celý komplex je nádherný, procházíte sice několika rentgeny, ale ten výhled, ten za to stojí.

Jo a můj jediný požadavek na hotel? Aby měl bazén 🙂 takže po večerní návštěvě města máme ještě noční koupačku a pak asi ve tři ráno usínáme. Unavení, ale šťastní.

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.