Gardens by the bay

Tahle zahrada je, jako všechno v Singapuru, trochu jiná. Alespoň jiná než ty, co jsme zatím viděli. Dominující dómy se nedají přehlídnout a i když se někteří místní nechali slyšet, že jde jen o beton s uměle vysazenýma kytkama, tahle past na turisty prostě má něco do sebe. Myslíme si, že je lepší mít ve městě beton s kytkou, než jenom beton. Protože jak asi se jinak uděláte botanickou zahradu? Pokud někde samo od sebe nevyroste seřazenejch sto druhů kytek vedle sebe, nejlíp i rovnou s cedulkama, někdo to prostě musí dát uměle dohromady. A protože se do mangrovovejch bažin chodí koukat na kytky o něco hůř, je prostě praktický udělat to ve městě.

Dómy jsou impozantní a obří. Jako všechno v Singapuru. Večer se za doprovodu nesourodé směsice asijské hudby a pokusů o zápaďáckou hudbu barevně rozsvítí a rozblikají, což mi spolu s přítomností nadživotních soch dinosaurů dokazuje mimořádnou schopnost asiatů udělat i z opravdu impozantního počinu něco působící jako levnej kýč, ale prvních pět minut se na to dá koukat a tak jim to trochu odpouštím.

Tip: koukněte na Planet Earth II – Cities. Část je věnovaná právě Singapuru i téhle zahradě. http://www.bbc.co.uk/programmes/b0861m8b

Be First to Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *