Dunkirk

Označení absolutně nejhorší místo za poslední dlouhou dobu, kde jsem se vyskytl, vyhrává Dunkirk, místo, který se Němcům nepodařilo srovnat úplně se zemí, ačkoli se celkem snažili. Jde o menší přístavní městečko kousek od Belgie, ze kterýho se dá pokračovat trajektem do Doveru a nemusíte přes Calais, navíc je to o něco levnější (obvykle). Můžete tam zabloudit třeba tak, že si nekoupíte trajekt do Doveru dopředu a na místě zjistíte, že stojí 150 liber, ale když počkáte do půlnoci, tak na další den jde koupit zhruba za 50 a tak si jedete prohlídnout centrum.

Co dělat v Dunkirku?

Nic moc. Protože můj strach z užívání mimořadně špatné francouzštiny zpravidla převáží nad strachem z angličtiny Francouzů a jejich ochoty se mnou v této řeči komunikovat, vydali jsme se do oficiální turistické kanceláře, zkusit to anglicky. Tam na nás čekala seschlá babizna, jejíž angličtina i ochota byla podstatně horší, než jsme v turistické kanceláři očekávali a řekla nám víceméně to, že ve 4 odpoledne už je všechno zavřený a můžeme se podívat za 3 eura sami na věž a dvakrát nám zdůraznila, že máme za sebou zhasnout. To nebylo až tak zlý, výhled z věže je hezkej, nepočítáme-li industriální zónu, která zabírá horizont v celkem podstatným úhlu výhledu.

Kde se najíst v Dunkirku?

Pokud není nějaká magická hodina, kdy Francouzi právě jí, tak skončíte v McDonalds. Výše zmíněná osoba se ujistila, že jsme nahoře opravdu zhasli a nebude muset po schodech a po dotazu na restauraci řekla, že v tuto hodinu se nejí. Prý si počkáme do 19:30 nebo 20:00, až poté Francouzi jí. Trochu jsme se tomu podivili, ale nedbali jsme jejího proroctví a vyrazili alespoň do nákupního centra. Tam bylo kino, kde nehráli žádnej film v angličtině, zato ale dvě restaurace a jedna z nich otevřená. Jeden by si řekl, že se v restauraci s otvíračkou 10-23 nejíme i v pět odpoledne. Když jsme však požádali o stůl pro tři, dostalo se nám odpovědi, že do sedmi nepodávají jídla a proroctví se naplnilo. Tak aspoň že nám dali McMenu a bylo tam teplo a wi-fi.

Mluví Francouzi anglicky?

Ne.

Je Dunkirk hezké místo?

Ne. Jeďte do Brugg.

Be First to Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *