Jak jsme čekali na smrt

Naše aktuální dobrodružství právě začíná v Singapuru, městě, které se v mnoha ohledech zbytku Asie vymyká. Je tu neskutečně čisto, poměrně draho, technologická úroveň všeho je mimořádná, stejně jako ohleduplnost k přírodě. Nenarazíte tu ani na jednoho bezdomovce a čas se tu dodržuje jak ve Švýcarsku. Dost z toho je vynucováno někdy až absurdními zákazy (prodej žvýkaček jen v lékárně a na občanku, zákaz vstupu do metra s některými druhy ovoce, zákaz chodit doma nahý či se oddávat orálnímu sexu) a pod hrozbou astronomických pokut (desítky tisíc Kč za výše uvedené). Jak jsme se sem dostali a co nás zaujalo?

Air china – recenze

Na cestu jsme se vydali z Londýna přes Peking se společností Air China a rádi si tu do nich trochu kopneme. Ani jeden let totiž nebyl nic moc. Pohodlí nečekejte, nadstandardní jídlo taky ne a ze všeho nejhorší byla ta pitomá deka! Když se z ní vymotáte tak zjistíte, že na odstranění nitek a žmolků z košile vám nebude stačit ani šestihodinový zpoždění, který se nám podařilo nabrat.

Metro v Singapuru

Asi žádnýmu Čechovi neunikne úsměvná zkratka místního metra. Ještě lepší je v kombinaci se sloganem, podle kterýho SMRT přemisťuje lidi a obohacuje životy – asi bych ho nevybral líp. Naštěstí jezdí SMRT často a nečekali jsme dlouho, bohužel jsme ale chytili poslední SMRT a na přestupní stanici jsme museli přesednout na autobus. Ten žádnou vtipnou zkratku neměl, zato měl usměvavýho řidiče, co nás zachránil před vystopením asi o půl hodiny špatně.

Jídlo v Singapuru

To je ta nejlepší část. Asijská kuchyně nikdy nezklame a v čínské čtvrti se dá najít všechno od nudlí, knedlíčků s vepřovým až po cokoliv, co místní dokážou vytáhnout z moře, na všechny způsoby. A s tunou kvalitního chilli. Jeden známý z Kašmíru mi říkal, že si po příjezdu do Británie objednal v indické restauraci nejpálivější kuře. Následně volal do restaurace, že se spletli a přivezli mu velmi jemnou úpravu. Odpověď byla, že nic ostřejšího ani připravit nedokážou, ale tady by byl asi spokojenej. Obzvlášť kuře po sečuánsku s noblesou připomene a okázale všem dá najevo, že ten kýchající a brečící turista asijskou odolnost prostě nemá.

One Comment

 1. Janda
  25.2.2017
  Reply

  Já mám celkově dobrou zkušenost z asijskýma leteckýma mezinárodníma společnostma – jedno jestli Thai air, Vietnam airlines nebo China Airlines…všichni byli moc milí, v Thai air jsem dostala na rozloučenou živou orchidej, Vietnam airlines mají dost místa na nohy a China Airlines podávala dokonce NĚKOLIK DRUHŮ ČAJŮ!!! Deky jsem zažila všude stejný 😀
  Já nejsem fanda spíš těch nízkonákladovek, ve kterých je člověk namáčklej jak sardinka v konzervě a nedostane ani hlt vody (hlavně, že si ji s sebou nesmí člověk ani vzít nebo si musí za stovku koupit něco na letišti)
  …nebo zase Lufthansa, která si hraje na mega kvalitu a dostaneš na oběd sušenku, v některých letech ti ji vrazí do ruky sotva vidíš u prvních dveří letušku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *